WHO دانشمندان جهان و متخصصان بهداشت جهانی را گرد هم می آورد تا روند تحقیق و توسعه را تسریع بخشد و هنجارها و استانداردهای جدیدی را برای مهار گسترش همه گیری ویروس کرونا و کمک به مراقبت از افراد آسیب دیده ایجاد کند.

 

طرح تحقیق و توسعه برای تسریع تشخیص، واکسن‌ها و درمان‌های این ویروس جدید کرونا فعال شده است.

 

همبستگی همه کشورها برای اطمینان از دسترسی عادلانه به محصولات بهداشتی COVID-19 ضروری خواهد بود.

 

پایگاه داده تحقیقات کووید-19 سازمان جهانی بهداشت

WHO در حال جمع آوری آخرین یافته ها و دانش بین المللی علمی چندزبانه در مورد COVID-19 است. ادبیات جهانی ذکر شده در پایگاه داده تحقیقات کووید-19 WHO هر روز (دوشنبه تا جمعه) از طریق جستجو در پایگاه‌های اطلاعاتی کتاب‌شناختی، جستجوی دستی، و افزودن سایر مقالات علمی ارجاع‌شده توسط کارشناسان به‌روزرسانی می‌شود. این پایگاه داده یک منبع چندزبانه جامع از ادبیات جاری در مورد این موضوع را نشان می دهد. اگرچه ممکن است جامع نباشد، تحقیقات جدید مرتباً اضافه می شود.

زیر گروه بازیابی شواهد سازمان جهانی بهداشت همکاری با شرکای کلیدی را برای غنی سازی استنادها و ایجاد پایگاه داده جامع تر با گنجاندن مطالب دیگر آغاز کرده است. پایگاه داده توسط BIREME، مرکز تخصصی PAHO/AMRO و بخشی از اداره شواهد و اطلاعات دفتر منطقه ای برای اقدام در سلامت ساخته شده است.

 

سلب مسئولیت: نام‌گذاری‌های به کار رفته و ارائه مطالب در نشریات فهرست‌شده در این پایگاه‌داده به معنای ابراز نظر سازمان بهداشت جهانی در مورد وضعیت قانونی هر کشور، قلمرو، شهر یا منطقه یا مقامات آن نیست. در مورد تحدید حدود یا حدود آن. خطوط نقطه چین و چین بر روی نقشه ها خطوط مرزی تقریبی را نشان می دهد که ممکن است هنوز توافق کاملی برای آنها وجود نداشته باشد.

 

ذکر شرکت‌های خاص یا محصولات تولیدکنندگان خاص در نشریات فهرست‌شده در پایگاه‌داده به این معنی نیست که آنها توسط WHO در اولویت نسبت به سایر محصولات مشابه که ذکر نشده‌اند تأیید یا توصیه شده‌اند. به استثنای اشتباهات و حذفیات، نام محصولات اختصاصی با حروف بزرگ اولیه مشخص می شود.

 

فهرست کردن نشریات در این پایگاه داده و ارائه پیوند به سایت های خارجی به این معنی نیست که WHO آن نشریات یا سایت ها را تأیید یا توصیه می کند یا محتوای موجود در آنها را تأیید کرده است. پایگاه داده بدون هیچ گونه ضمانتی، اعم از صریح یا ضمنی، گردآوری شده است. مسئولیت تفسیر و استفاده از نشریات موجود در این پایگاه بر عهده خواننده است. WHO به هیچ وجه مسئول خسارات ناشی از استفاده از آن نخواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست